התערוכה "יוסף באו: דמותו בקווים" מספרת את סיפורו של אבי האנימציה והגרפיקה הישראלית דרך יצירותיו לאורך השנים. לצד ציורים שצייר במחנות הריכוז פלשוב וברינליץ ומעידים על קורותיו בעת השואה, מוצג מגוון מן היצירה הענפה של באו לאורך חייו בארץ, יצירות שעוסקות ברזי השפה העברית, כרזות שיצר לצרכים ציבוריים ומסחריים, כותרות, גופנים, סמלילים, גלויות ועוד שלל יצירות גרפיות ואמנתיות. מבחר מסרטי האנימציה שיצר באו בסטודיו המאולתר מוקרנים בתערוכה ומשקפים את עבודתו החלוצית בתחום.
התערוכה נוצרה בשיתוף פעולה עם בנותיו של יוסף באו ועם "בית יוסף באו" בת"א.
אוצרות: תמר הרצברג.
![](https://ymmuseum.org/wp-content/uploads/2023/01/באו-10-1024x682.jpeg)
![](https://ymmuseum.org/wp-content/uploads/2023/01/באו-11-1024x682.jpeg)
![](https://ymmuseum.org/wp-content/uploads/2023/01/באו-12-1024x682.jpeg)
![](https://ymmuseum.org/wp-content/uploads/2023/01/באו-13-1024x682.jpeg)
![](https://ymmuseum.org/wp-content/uploads/2023/01/באו1-1024x576.jpg)
![](https://ymmuseum.org/wp-content/uploads/2023/01/באו2-1024x682.jpg)
![](https://ymmuseum.org/wp-content/uploads/2023/01/באו3-1024x682.jpg)
![](https://ymmuseum.org/wp-content/uploads/2023/01/באו4-1024x682.jpg)
![](https://ymmuseum.org/wp-content/uploads/2023/01/באו5-1024x682.jpg)
![](https://ymmuseum.org/wp-content/uploads/2023/01/באו6-1-1024x682.jpg)
![](https://ymmuseum.org/wp-content/uploads/2023/01/באו7-1024x682.jpg)
![](https://ymmuseum.org/wp-content/uploads/2023/01/באו8-1024x682.jpg)